11 Ocak 2013 Cuma

Sende 1 Ol


Estetik duygusu gelişmiş toplumlar istila etsin Dünyayı istiyorum. Dünyanın en çok buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ancak yanlış anlaşılmasın bu ihtiyaç. Dünyanın ihtiyaç duyduğu estetik istila, dünyanın barındırdığı çirkinlikleri örtmeyecek, çoğalmasını önleyecek, yok edecek. Estetik kaygı sorunlara kayıtsız kalınmasını engelleyecek belkide en önemli özellik. Fazlaca hafife alınması ise suçla beslenenlerin bir zaferi; başlıca suçlarından da biri.

Yukarıda tanıtım filmini izleyebileceğiniz "Sende 1 Ol" projesi, toplumsal cinsiyet rolleri kapsamında kadınların yaşadığı sorunlara dikkat cekerek magdurlara cesaret vermek adına oluşturulmuş dünya çapında sivil bir hareket. Tanıtım filmi bile proje yaratıcılarının toplumsal duyarlılıklarının sanatsal bakış açılarından da beslendiğini açıkça gösteriyor. Üç dakikalık bu film projenin vurgusunu başarılı içermesinin yanı sıra müziği, kurgusu ve estetik görüntüleri ile birçok sanatsal öğeyi çarpıcı bir şekilde harmanlamayı başarıveriyor. Bu başarı projenin öngörülen başarısını belirginleştirerek, bu başarıda pay sahibi olmak isteyen insanları biraraya toplayıveriyor. 

Projenin desteklenmek için çokça sebebi var. Umarım hakettiğinden fazlasını elde ederek dünyaya yapılmasını dilediğim estetik istilanın atalarından biri haline gelir:)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder